Байка про Євроінтеграцію

Бджоли чекають наказів делегації ЄС

Якось у ліс до диких лісових Бджіл прийшла поважна делегація від Євросоюзу.
— Чого ви хочете?- нецивілізовано запитали у представників Євросоюзу невиховані, дикі лісові Бджоли.
— Ми хочемо запропонувати вам вступити до Євросоюзу, -відповіли Бджолам цивілізовані представники Євросоюзу.

– Ха! А навіщо це нам?- здивувалися дикі лісові Бджоли?
— Ну як це — «навіщо»? Відразу видно, що ви — дикі, тупі й нецивілізовані Бджоли! Адже виховані, толерантні і цивілізовані Бджоли ніколи б не стали задавати таких тупих, дурнуватих запитань! Це смішно — не знати, навіщо вступають у Євросоюз! Адже ви хочете бути цивілізованими, європейськими бджолами, чи й надалі хочете залишатися тупими, нецивілізованими лісовими Бджолами?

– То ж поясніть нам, будь ласка, які вигоди ми будемо мати від членства у вашому Євросоюзі? — ввічливо запитала представників Євросоюзу бджолина матка.

– Суцільні вигоди! Наприклад, ми будемо захищати вас, щоб північні ведмеді не крали ваш мед!

-Це цікаво! Власне ми й самі можемо захиститися, ну, а якщо не вийшло захиститися, то хоч би помститися! А що пропонуєте ви?

– Помститися! Відразу видно, що ви — дикі та нецивілізовані! Усі подібні справи слід вирішувати лише через найгуманніший європейський суд! Наприклад якщо до вашого дупла вліз непроханий ведмідь і надер меду, що потрібно робити?

– Закусати до смерті! Ми так завжди робимо!- відповіли лісові бджоли.

– Ні!!! Так не можна!! Це не по-християнськи!!! Відразу видно, що ви — дикі та нетолерантні! Насамперед слід викликати представників Єврокомісії з меду, щоб вони оглянули місце злочину та склали акт про правопорушення. Звісно, послуга ця не з дешевих. Зате все буде по-закону.

– А що далі?

– Далі Акт, складений представниками Єврокомісії з меду, проходить по різних наших інстанціях, де його розглядають представники різних Єврокомітетів на предмет єврозаконності та дотримання законних прав усіх можливих меншин.

– Тобто як це?

– Дуже просто! Можливо, цей Ведмідь, котрий надер у вас меду, є представником сексуальної меншини, для котрої крадіжка меду є своєрідним замінником статевого акту. Тоді його дії будуть класифікуватися не як крадіжка меду, а як задоволення сексуальних потреб представника сексуальної меншини.

– Тобто, його не можливо буде покарати?- здивувалися лісові бджоли.

– Ні, ні в якому разі! Ви що, проти прав меншин? — замахали руками представники Євросоюзу.

– Ну нехай, а що ж далі? Що, коли він не є представником сексуальної меншини?

– Ну, там ми подивимося, можливо він є представником якої-небудь релігійної конфесії, представники котрої мусять споживати лише виключно дикий, натуральний, кошерний мед, а ви їм не дозволяєте це робити добровільно. У такому разі це також не буде вважатися крадіжкою.

– Ну добре, а що далі?

– А далідокументи будуть спрямовані до Антикорупційного Єврокомітету, щоб перевірити, чи не була ця крадіжка організована вами самими, щоб зменшити базу оподткування і не сплачувати податки.

– Які ще податки?- здивувалися Бджоли.

– Звичайні, європейські податки на виробництво меду. Адже ви повинні будете сплачувати податки за кожні 100 грамів виробленого вами меду.

– І куди йтимуть ці податки?

– Звісно куди — на захист вас від Ведмедів та від інших шкідників, а також на компенсацію моральної шкоди тим громадянам Євросоюзу, котрі не можуть споживати мед через алергію на нього, чи через інші причини.

– Це ж як? Хіба ж ми винні, що у когось алергія на мед?- ще більше здивувалися Бджоли.

– Звісно, ви не винні в наявності алергії, але ваше існування, як бджіл, а також існування самого меду завдає неймовірних моральних страждань тим громадянам Євросоюзу, хто не може вживати мед через алергію на нього. Через їхню нездатність їсти мед у них розвивається низька самооцінка, комплекс неповноцінності, дехто схильний до самостигматування та навіть до самогубства!

– Гм… Який жаль!.. — сказали Бджоли.- І які приблизно суми компенсації цих моральних страждань можуть бути?

– Різні. Від одного мільйона Євро до кількох сотень мільйонів Євро, в залежності від важкості випадку.

– А звідки нам взяти ці мільйони євро, щоб компенсувати моральну шкоду?

– Знаєте що, шановні дикі нецивілізовані Бджоли, це не наші проблеми. Не хочете сплачувати податки на мед — припиніть його виробляти, та й усе. А інакше прийдуть єврокомісари з меду, опишуть ваше майно, продадуть з аукціону — і таким чином компенсацію у будь-якому випадку виплатять. Якщо ж не буде вистачати коштів, ви будете спрямовані на примусові роботи. І якщо ви не встигнете до смерті відпрацювати борг, то його за вас будуть відпрацьовувати ваші діти, внуки, правнуки, тощо.

– Мабуть, ми не хочемо вступати до Євросоюзу, — сказали Бджоли. — Хай вже краще раз на рік приходить Ведмідь.

Байка про Євроінтеграцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *