Бездітні жінки помирають раніше

Безплідні жінки помирають раніше ніж ті, кому вдалося завагітніти. Вчені Данії встановили взаємозв’язок між народженням дитини та передчасною смертю.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, дослідники впродовж 5 років спостерігали за понад 21 тисячею сімей, які вдалися до штучного запліднення через власний стан здоров’я. За цей час 15 тисяч дітей народилося, а 96 жінок та 220 чоловіків померли передчасно. Датські вчені помітили, що безплідні жінки та чоловіки частіше мають проблеми з кровообігом та хворіють на рак. Науковці кажуть, що жінкам передчасна смерть загрожує більше ніж чоловікам.

“Не можна сказати, що саме спричиняє передчасну смерть у безплідних людей. Тут треба дивитися на проблему комплексно. Люди з великою силою духу, одружені та ті, які реалізували себе в суспільстві живуть значно довше”, – пояснила фізіолог Інгрід Коллінз.

Опоненти висновків данайських вчених запевняють, що все навпаки і безплідні люди більше чіпляються за життя.

“Люди, які не можуть мати дітей, борються за своє життя. Вони прагнуть мати дітей, внуків та правнуків. Вони хочуть бачити, як їхні наступні покоління зростають і чіпляються за життя та його повноту більше ніж інші”, – переконана лікар Гелен Найтінгейл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *