Скандал: У Швеції компанія запровадила цензуру на картинки дівчат з ляльками

Шведський виробник іграшок запровадив цензуру на картинки хлопчиків з іграшковими пістолетами і картинки дівчаток з ляльками у своїй каталозі на Різдво. Компанія пішла на такі жорсткі міри після скарги від однієї місцевої компанії, яка вважала що таким чином можна боротись проти уявлень про те, що більшості хлопцям і дівчатам з природи подекуди або легше, або просто більше подобається виконувати певні ролі (або, як ідеологи проекту називали це, так зв. “гендерні стереотипи”).

Пані Берквіст

Самі шведи здебільшого ставляться до цього з гумором, але деякі обурені подібними діями. Так, коли у Швеції заборонили вживати слова “він” або “вона” в одному дитсадку минулого року в тих же “цілях”, відомий шведський математик, професор і блогер Таня Берквіст, коментуючи, за її словами, “гендерне божевілля”, зазначила: “Нема абсолютно нічого страшного в тому, щоб визнавати що хлопці і дівчата різні і часто виконують різні ролі. Найголовніше, щоб обидві ролі цінувались у суспільстві однаково. Зараз, проблема радше в тому що іноді у суспільстві більше поважають ті роботи, які частіше виконують чоловіки. Але цікаво – чому це так? Чому такі роботи і дії вважаються “важливішим”? Ось в чому проблема”.

Сама Берквіст, поважний у Швеції академік, та відомий блогер і критик безкінечного нав’язування державою так зв. “гендерних підходів” у науці (тобто, фактично позбавлення студентів шансів освоїти  чисту науку) з сумом і гумором пригадала у своєму блозі, як колись фінансована державою спілка надавала грант у розмірі 80 000 доларів на дослідження “труби як символ гендеру”, яка чомусь вважалась пристойною роботою для кандидатів наук.

Реклама без вікових стереотипів і яка пропагує вікову рівність?

Сама компанія поки не коментує критику, яка лунає з багатьох верств суспільства – що, мовляв, мабуть те що дітям взагалі подобається грати з іграшками або що дорослим не подобається гратися ними – “просто стереотипи”, і краще, наприклад, і заради вікової рівності розробити рекламу і для дорослих щоб не пропагувати стереотипи щодо віку.

За матеріалами шведських та американських ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *